مرحله استانی جشنواره ملی ابوذر با معرفی آثار برتر فعالان رسانه ای استان سمنان پایان آذر ماه امسال برگزار می شود.
رئیس سازمان بسیج رسانه استان سمنان در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود : مهلت ارسال آثار اولین جشنواره رسانه ای ” ابوذر ” استان سمنان تا بیستم آذر ماه 1396 تمدید شد.
علی آقا مسلمان با بیان اینکه تمهیدات تبلیغاتی و فراخوان این جشنواره از یک ماه پیش در شهرستانهای مختلف استان انجام شده است گفت : این جشنواره رسانه ای با همکاری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان سمنان، معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه قائم(عج) استان و دفتر استانی موسسه رسانه ای سراج برگزار می شود.
وی با بیان اینکه خبرنگاران، سردبیران، نویسندگان رسانه ای، عکاسان ، تولید کنندگان آثار دیداری و شنیداری خبری و فعالان تولید محتوای خبری در فضای مجازی می توانند آثار خود را در 8 موضوع ارائه کنند افزود : سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی، تولید ملی و اقتصاد مقاومتی، حساسیت در برابر دشمن و دشمن شناسی، عمل انقلابی و انقلابی گری،مبارزه با آسیب های اجتماعی،تحکیم بنیان خانواده، مدیریت منابع آب در استان و مسائل صنفی خبرنگاران برای دریافت آثار در نظر گرفته شده است.
به گفته مسلمان؛ خبر و گزارش،مقاله، تیتر و عکس خبری، یادداشت و سرمقاله،کاریکاتور، موشن و اینفوگرافیک و مصاحبه و فیلم کوتاه خبری (گزارش های تلویزیونی) از بخش های اصلی جشنواره است و در بخش ویژه نیز از فعالان شبکه های اجتماعی، مدیران کانال ها و گروه های فضای مجازی درون استانی قدردانی می شود.
رئیس سازمان بسیج رسانه استان سمنان افزود : بر اساس ضوابط جشنواره هر متقاضی می تواند در سه موضوع یاد شده آثاری را که در بازه زمانی اول فرودین تا بیستم آذر 1396 تولید و در یکی از رسانه های مکتوب، الکترونیک، پایگاه اینترنتی، دیداری و شنیداری و فضای مجازی منتشر شده است، با تکمیل فرم مخصوص ارسال نماید.
علی آقا مسلمان با اشاره به اینکه مرحله استانی این جشنواره 24 برگزیده دارد، تاکید کرد : از منتخبان استانی جشنواره در آئین اختتامیه که پایان آذر ماه برگزار شد تجلیل می شود و برترین ها به جشنواره ملی ابوذر که دیماه امسال در تهران برگزار خواهد شد معرفی می شوند.
وی تصریح کرد : برای داوری مرحله استانی علاوه بر صاحب نظران رسانه ای هم استانی و ملی، از کارشناسان تخصصی هر موضوع نیز بعنوان داور مشاور بهره گرفته خواهد شد تا هم آثار از نظر اصول حرفه ای رسانه و هم از نظر محتوای موضوعی بررسی شود.
رئیس سازمان بسیج رسانه استان سمنان از برنامه ریزی ها برای دریافت آثار بصورت الکترونیک و از طریق سایت ویژه جشنواره خبر داد و خاطرنشان کرد : علاقمندان برای اطلاع بیشتر، ثبت نام و ارسال آثار می توانند به آدرس اینترنتی aboozarfest.ir مراجعه کنند.