تولیدات رسانه ای با محتوای گام دوم انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس ، اقتصاد مقاومتی ، مبارزه با آسیب های اجتماعی یکی از ابتکارات سومین جشنواره رسانه ای ابوذر استان سمنان برای ارزش نهادن به آثار فاخر در این زمینه است.
موضوعات بیان شده در خصوص ارسال آثار فراخوان شده به گفته رئیس سازمان بسیج رسانه استان سمنان 1- دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت 2- اقتصاد مقاومتی و رونق تولیدی (شعار سال) 3- مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و سبک زندگی ایرانی اسلامی (طلاق/ اعتیاد / بدحجابی و…..) 4- محرومیت زدایی و خدمات رسانی 5- بسیج و حوزه‌ی اقدام / چهل سالگی بسیج 6- مسایل صنفی خبرنگاران 7- دشمن شناسی و معامله قرن 8- دستاوردهای انقلاب اسلامی 9- بصیرت و انقلابی گری 10- بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری 11- نشاط اجتماعی و …. می باشد.
علی مسلمان، مناسبت های تقویمی انقلاب اسلامی نظیر هفته دفاع مقدس و سایر روزهای مهم پاییز امسال را از ظرفیت های سوژه سازی و محتواپردازی برای شرکت در جشنواره دانست و تصریح کرد : علاوه بر پاسداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مباحثی نظیر ؛ اقتصاد مقاومتی، مقاومت و دفاع مقدس ، مسائل صنفی خبرنگاران ، مبارزه با آسیب های اجتماعی ، خدمات اجتماعی و محرومیت زدایی ، حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی ، بصیرت و دشمن شناسی، استکبار ستیزی و بدعهدی آمریکا و بخش آزاد از موضوعات محوری 9 گانه این جشنواره است.
به گفته رئیس سازمان بسیج رسانه استان سمنان متقاضیان می توانند آثار رسانه ای خود را در بخش های خبر ،گزارش، تیتر ، یادداشت و سرمقاله ، موشن گرافیک ، عکس ، کاریکاتور و فیلم کوتاه خبری حداکثر تا تاریخ پانزدهم آبان ماه امسال به دبیرخانه استانی جشنواره ابوذر تحویل دهند.
علی مسلمان از تشکیل هیات استانی بررسی و انتخاب آثار دومین جشنواره رسانه ای ابوذر استان سمنان نیز خبر داد و گفت : در آینده ای نزدیک، گروهی از متخصصان علوم مختلف دانشگاهی بعنوان مشاوران این هیات برای بررسی محتوایی آثار دریافتی نیز تشکیل می شود و این افراد زیر نظر تعدادی از داوران صاحب نام ملی، امور داوری را برعهده خواهند گرفت.
علاقمندان به شرکت در این جشنواره می توانند جهت کسب اطلاع بیشتر و دریافت فرم ثبت نام به اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرستانها ، خانه مطبوعات، انجمن خبرنگاران مراجعه و یا از پایگاه اطلاع رسانی جشنواره به آدرس aboozarfest.ir بازدید کنند.
دومین جشنواره رسانه ای ابوذر استان سمنان، زمستان امسال با مشارکت و همکاری 7 نهاد فرهنگی و هنری و رسانه ای برگزار می شود و آثار فاخر استانی نیز همزمان به جشنواره ملی ابوذر راه می یابد.